Octy balsamiczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Bardzo niewiele osób jest świadomych jak ciekawym produktem są octy balsamiczne!

Ocet balsamiczny to świetna przyprawa

Doskonale nadaje się do wykończenia sałat, przygotowania dresingów i sosów. Ale doskonale też komponuje się ze słodkimi deserami i owocami.

Oferta octów i ich pochodne

W zależności od tego jaką potrawę przyrządzamy mamy do dyspozycji wiele opcji octów balsamicznych. Także oferta produktów pochodnych od octów balsamicznych i na ich bazie jest niezwykle bogata. Proste octy balsamiczne to podstawa każdej kuchni ale włoscy producenci zrobili krok dalej i oferują:

Kremy balsamiczne oraz perły balsamiczne

W ofercie znajdziemy takie produkty jak: krem balsamiczny. (tu warto zwrócić uwagę aby bazą był moszcz z winogron, a nie syrop glukozow-fruktozowy wtedy mamy gwarancję że produkt jest w 100% naturalny) Ciekawym produktem są też perły balsamiczne w różnych wersjach. I tak z octu białego oraz ciemnego z dodatkiem różnych aromatów smakowych takich jak figi, maliny, grant, trufle, cytryna.

Najstarszy ocet balsamiczny

Niewielu z konsumentów też zdaje sobie sprawę jak “stary” może być ocet balsamiczny. Ten którego ja miałem okazję próbować dojrzewał w drewnianej beczce 150lat. To “małe” dziecko w rodzinie Leonardi które powstało 3 pokolenia temu!