Sezon na czerwone pomarańcze jest krótki, dlatego warto wykorzystać go w pełni. Imbirowo korzenna kaczka w pomarańczach jest doskonałą propozycją na wykwintne danie z dodatkiem tych niesamowitych cytrusów 🙂
Składniki:
- 2 piersi kaczki ze skórą
- 1,5 kg czerwonych pomarańczy
- 150ml wytrawnego białego wina
- 3 gwiazdki anyżu
- 1 łyżeczka nasion anyżu
- pół łyżeczki cynamonu
- 2 łyżki miodu
- mała papryczka chili
- 1 cm świeżego imbiru pokrojonego w plastry
Pierś z kaczki umyj i wysusz papierowym ręcznikiem. Skórkę natnij na krzyż. Zetrzyj odrobinę imbiru i natrzyj nim pierś. Mięso posól i popieprz delikatnie. Odstaw na chwilę. Nagrzej piekarnik do 200’
Pomarańcze filetuj i odstaw do miseczki, do której wrzuć starty imbir, cynamon, miód, chili oraz wino. Jedno pomarańcze oraz kilka filetów pozostaw do dekoracji talerza.
Patelnie mocno rozgrzej i ułóż piersi skórą do dołu. Smaż aż wytopi się z nich tłuszcz, a skórka stanie się chrupiąca. Piersi obróć i smaż po drugiej stronie przez minutę, następnie wstaw do nagrzanego piekarnika na 7 minut.
Wyjmij z pieca pierś i ułóż ją na drewnianej desce do odpoczęcia. Przygotuj sos.
Miseczkę z pomarańczami oraz przyprawami przełóż do garnka, gotuj na wolnym ogniu aż sos się zredukuje a pomarańcze rozpadną, odcedź sos i odstaw.
Pokrój jedną pomarańczę na plastry i wstaw do piekarnika by z wierzchu się przypiekły. Udekoruj nimi talerz, pierś przekrój wzdłuż i połóż na plastrach pomarańczy, udekoruj gwiazdkami anyżu, oraz filetem z pomarańczy. Podawaj od razu!